top of page

Velký servis

Services

broušení skluznice, broušení hran, oprava skluznice, úhlování spodní hrany, lineární strukrura, voskování, leštění

fd58171792884dbe9b5bebd5c24a963f_550_550_S.jpg

Základní přebroušení

Přebroušení plochy skluznice na brusném pásu slouží k odstranění starého vosku.

mcs-hires.jpg

Boční úhlování hran

Úhel boční hrany závisí na typu a charakteru použití lyže/snowboardu, zkušenosti uživatele a tvrdosti podložky. Základní úhlování se provádí pomocí brusného pásku v rozsahu 89–87°. Správně volený úhel zabezpečuje dokonalému kontaktu hrany se sněhovou podložkou v průběhu celého oblouku v závislosti na charakteru lyže..

89° – pro začínající lyžaře nebo seniory, snb FS/FR

88° – standartní úhlování boční hrany pro               průměrného lyžaře i sportovního lyžaře, snb Slalom/SnbCross (vyznačuje se dostatečnou ostrostí na zmrzlém nebo technickém sněhu a dlouhou životností)

87° – pro závodní lyžaře a experty

mcs-hires.jpg
IMG_9692 2.HEIC

Finální broušení
(lineární struktura)

Na ideálně rovnou plochu skluznice „rýsujeme“ finální strukturu použitím brusného kamene s obměnou otáček jeho rychlosti, rychlosti posuvu a přestavění povrchové struktury – orovnání kamene diamantem. 

Velmi důležitá servisní operace, která zásadně ovlivňuje kluznou vlastnost plochy skluznice (odvod vody tvořící se pod skluznicí). 

mcs-1752d627.jpeg

Tuning spodní hrany

Je nedílnou a nezbytnou součástí kompletní úpravy hrany. Slouží k přenosu účinnosti bočního úhlu hrany na sněhovou podložku zejména při jízdě po hraně při carvingovém oblouku, zabraňuje nežádoucímu zařezávání hran.

htt-3d-finish-7dfd72ae.jpeg
waxmaster-cf8def18.jpeg
waxmaster-cf8def18_edited.jpg

Voskování 

Voskování pomocí stroje Waxmaster 2, kontaktní mazaní a následné leštění skluznice.

Po navoskování skluznice dostanete úplně jiný pocit z jízdy. Jízda se stává mnohem zábavnější, jednodušší a rychlejší. Výsledný pohyb na svahu je pak elegantnější a technika jízdy lepší.

bottom of page